AKTUALNOŚCI

LINKI

Instytut Ceramiki i Materiałow Budowlanych w Warszawie
www.icimb.pl
Instytut Ceramiki i Materiałow Budowlanych - Odział Zamiejscowy w Krakowie
www.icimb.pl/krakow
Stowarzyszenie Przetwórców Szkła Budowlanego
www.polskieszyby.pl
Huta szkła Guardian Czestochowa
www.guardian-czestochowa.com

Wymiana szyb zespolonych w stolarce - ważne

Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat szyby zespolone przechodziły głęboką ewolucję. Na skutek postępu technicznego w dziedzinie produkcji szkła,  zmieniły sie gruntownie cechy fizyczne produkowanych szyb zespolonych. W naszej strefie klimatycznej najważniejszy jest współczynnik przenikania cieplnego U [W/m2*K]. Wartość ta decyduje o ilości ciepła, która "ucieka" przez szybę zespoloną. I tak jeszcze dziesięć lat temu najczęściej ten współczynnik oscylował około U=(2,7-3,0). Obecnie ta wartość standardowo wynosi U=1,1, a nawet można uzyskać U=1,0 w przypadku  szyby jednokomorowej. Z wartości tych wynika, że obecnie straty ciepła przez szyby w oknie są 3 razy mniejsze niż jeszcze 10 lat temu, a w związku z tym znika lub znacznie ogranicza się zaparowanie powierzchni wewnętrznych szyb zespolonych w oknach.

Pojawia się wobec tego faktu pytanie, czy istnieje możliwość wymiany szyb zespolonych w istniejących już oknach? W stolarce PCV, Aluminium jest to czynność na ogół bezproblemowa. Jedynie ważnym czynnikiem jest prawidłowe ustalenie wymiarów szyb (szerokość, wysokość, ale także i GRUBOŚĆ pakietu) i później ostrożne i staranne przeprowadzenie czynności wymiany szyb na nowe. W oknach drewnianych operacja wymiany szyb jest nieco trudniejsza, ale również możliwa, jednak z pomocą zakładu stolarskiego.

W trakcie wymiany szyb bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów (silikonu), które stabilizują szyby oraz podkładki dystansowe w stolarce. Firma nasza służy Państwu doradztwem również w tym zakresie, a także pomocą bezpośrednio przy wymianie szyb w stolarce PCV i Aluminium.

o firmie   |   oferta   |   galeria   |   na bieżąco   |   certyfikaty   |   deklaracje CE   |   kontakt
Projekt i realizacja © 2016 - Agencja Reklamowa GABO s.c. - Materiały zawarte na stronie są prawnie strzeżone.